Blog

Klór: barát vagy ellenség?

Klór: barát vagy ellenség?

Ha nem ismerjük a medencetisztítás mikéntjét, vagy ha hiányoznak a szükséges eszközök és szerek az alapos fertőtlenítéshez, akkor joggal érezhetjük úgy, hogy nagy fába vágtuk a fejszénket. Minden medencetulajdonosnak szüksége van legalább egy takarítóhálóra, amivel naponta, de legalább hetente egyszer (időjárásfüggő) érdemes átszűrni a vizet.
Most átvesszük az alapvetéseket, hogy minden flottul menjen a tisztításnál.

Az elmaradhatatlan kellékek


Minden medencetulajdonosnak szüksége van legalább egy takarítóhálóra, amivel naponta, de legalább hetente egyszer (időjárásfüggő) érdemes átszűrni a vizet. A medencébe kerülő faleveleket, bogarakat, hajszálakat és egyéb úszó szennyeződéseket szkimmerrel is eltávolíthatjuk. Utóbbi kényelmesebb megoldásnak tűnhet, mert csak a szkimmer szűrőjét kell időként áttisztítani, egyébként dolgozik magától.

Alapvetés továbbá, hogy legyen vízforgató is a medencében, mert annak segítségével folyamatosan tisztán tarthatjuk a benne lévő vizet, kevesebbet kell bajlódni a takarítóhálóval, és az algásodást is megelőzhető. Ennek ellenére sajnos előfordulhat, hogy megkezdődik az algásodás a vízben, de semmi ok a pánikra. A szennyeződéseket porszívóval vagy speciális algaölőszerekkel hosszú időre eltávolíthatjuk.


A klór, mint mentőöv


A klór talán a leghatékonyabb szer, amivel a medencék fertőtlenítése elvégezhető. A klór elpusztítja a vízben lévő baktériumokat, és az algákkal is gond nélkül felveszi a harcot. Az adagolására azonban kifejezetten ügyelnünk kell, óvva ezzel a saját egészségünket és a többi medencehasználóét is. Ha minden utasítást követünk, akkor ártalmatlan marad. Ha ennek ellenére úgy döntünk, hogy nem szeretnénk kockáztatni vagy bababarát vízre van szükség, akkor természetes összetevőjű készítményeket is választhatunk a gyors és alapos fertőtlenítésre.


A klór használata

Az első és legfontosabb dolgunk, hogy még mielőtt klórt használnánk, ellenőrizzük a víz pH-értékét. Az ideális érték: 7,2-7,6 közé esik. Az ellenőrzést kétféleképpen tehetjük meg: választhatunk papírtesztelőket vagy digitális készülékeket is a méréshez. Ez azért fontos, mert ennek alapján tudjuk majd eldönteni, hogyan kell helyesen adagolnunk a klórt.

A szert érdemes úszó vegyszeradagolóval vagy szkimmerrel a vízbe juttatni. Itt is több lehetőség áll rendelkezésre: egyesek a tablettában hisznek, mások pedig inkább a granulátumot választják, de akadnak olyanok is, akik a folyékony klór mellett voksolnak.

Akárhogy döntünk, attól nem kell tartanunk, hogy megfelelően adagoljuk-e a majd a klórt. A gyártók ugyanis minden esetben meghatározzák ezt a termékek csomagolásán. Mindenképpen olvassuk el használat előtt!

Kínálatunkban gyorsaklór, tartaklór és tisztaklór is kapható.
Rendeljen bármelyikből,
és nézze meg egyéb medencés termékeinket is!

Iratkozzon fel a hírlevelünkre is, mert rendszeres követőinket egyedi kedvezményekkel ajándékozzuk meg!

-20
Kedvezmény
4 darab
5 010 Ft 

Az árcsökkentés alkalmazását megelőző 30 nap legalacsonyabb eladási ára.

4 008 Ft
Talicskába
Talicskába
Részletek
Részletek