Évről évre sorra dőlnek meg a nyári melegrekordok, és ebben a rekkenő hőségben a kerti medence szinte már túlélőeszköznek számít. Hatalmas az igény erre a termékre, így persze a kínálat is roppant széles, és legyen az hátsó kiskert vagy fedett belső csarnok, ma már bárki összehozhat magának az otthonában – persze a lehetőségeihez mérten – egy privát wellness-részleget, ahol felüdülésre lelhet a tikkasztó melegben.
De hogy a medencénk valóban menedéket nyújtson az elviselhetetlen kánikula heteiben-hónapjaiban, gondoskodnunk kell a víz megfelelő minőségéről, amihez a nélkülözhetetlen medence vegyszerek jelentik a tökéletes eszközt. Mindegy, hogy épp csak pancsolni férünk be a három méter átmérőjű felfújhatósba, vagy csaknem uszodai körülmények között róhatjuk a hosszakat faltól falig, vegyszer nélkül napok alatt elalgásodik és élvezhetetlenné válik a frissítő víz. Lássuk, miket szükséges beszereznünk a medencevíz szakszerű kezeléséhez!
- A szép, tiszta, áttetsző medencevíz egyik alapja a megfelelő pH-érték, ami ideális esetben 7,2 és 7,6 között van. A túl savas vagy túl lúgos víz amellett, hogy korrodálja a medencét, az emberi szervezetre is ártalmas. Ha ettől eltérő értéket mérünk (vagyis legyen pH-mérőnk!), könnyedén korrigálhatjuk azt pH-csökkentővel vagy növelővel.
- Amikor megvan a megfelelő pH-érték, jöhet a víz fertőtlenítéséért felelő klórozás. A klór elpusztítja a mikroorganizmusokat, amelyek egyrészt veszélyeztethetik az egészségünket, vagy zavarossá tehetik a vizet. Ha megfelelő arányban klórozunk, nem kell tartanunk a baktériumok, vírusok, gombák és algák jelenlététől, miközben ránk sem jelent veszélyt a tisztítószer. Ez az arány 0,6-1,0 milligramm klór literenként.
- Ha a legnagyobb igyekezetünk ellenére is algásodni kezd a víz, ne essünk kétségbe, hanem használjuk az erre kifejlesztett algaölő szert, amivel elejét vehetjük az alga további elszaporodásának.
Ezeket a méréseket célszerű rendszeresen elvégezni, kánikulában akár 4-5 naponta, és szükség esetén vessük be a megfelelő tablettákat, granulátumokat. A kémiai összetevők ideális arányának biztosítása mellett az is nagyon fontos, hogy mindig távolítsuk el a vízből a szennyeződéseket!