Blog

Vége a munkának? Mossa le kesztyűjét!

Vége a munkának? Mossa le kesztyűjét!

Ha kesztyűt képzelünk el, akkor elsősorban valamilyen textilből, pamutból készült kézvédőre gondolunk, ami a munkavédelem területén kiegészül a különböző típusú műanyag vagy mártott kesztyűfélékkel. De mi is az a rejtélyes folyékony kesztyű, és mit lehet tudni róla?

Mi a folyékony kesztyű?

A „folyékony kesztyű” elnevezés utal arra, hogy ez a kesztyűfajta nagyrészt folyékony állagú (de lehet hab vagy krém is), illetve az eltávolítása is roppant egyszerűen, folyó víz alatt történik.

Ha így elsőre homályos, hogyan lehetne egy kesztyűt lemosni, itt a magyarázat: nem tradicionális, textilből vagy műanyagból készült kézvédőről van szó, hanem egy olyan speciális anyagról, ami védőréteget képez a kéz felületén, és általában vízérzékeny.

 

Hogyan használjuk?

A folyékony kesztyűt nem felvenni, hanem felvinni kell, mégpedig a tiszta és száraz kézre, tenyérre, majd szépen eloszlatni. Figyeljünk, hogy mindenhova jusson, az ujjak közébe és a körömterületre is! Ennek hatására a bőrön láthatatlan filmréteg képződik, ami védi a bőrt a szennyeződésektől, és meggátolja a káros anyagok felszívódását. A munkavégzést követően a folyékony kesztyűnk erős dörzsölés és tisztítószerek használata nélkül, egyszerűen lemosható. Hosszabb munkavégzés esetén tanácsos néhány óránként újrakenni a kezünket.

A folyékony kesztyű is munkavédelmi célokat lát el, mégsem helyettesítheti a hagyományos munkakesztyűket. De miért nem a nyilvánvalóan kényelmesebb alternatívát, a folyékony kesztyűt választjuk? A válasz egyszerű: azért, mert a bőrünk és a külvilág közötti vékony filmréteg nem tud megvédeni a fizikai erőhatásoktól.

 

Mikor válasszuk mégis a folyékony kesztyűt?

Bár sok folyékony kesztyű hővédelemmel rendelkezik, jellemzően a szennyező-, a káros és a színezőanyagok ellen nyújt hatékony védelmet. Ebből következik, hogy a folyékony kesztyű tökéletes választás, ha „piszkos” munkát végzünk, vagyis szennyeződésekkel, vegyszerekkel, olajokkal érintkezik a bőrünk.

Előnyei a hagyományos védőkesztyűvel szemben:

  • természetes vele a tapintás, nem zavarja a munkavégzést,
  • szabad mozgásteret nyújt a kéznek és az ujjaknak,
  • nem izzad bele a bőrünk,
  • meggátolja a kórokozók bőrbe jutását,
  • kényelmes, nem gyűrődik, nem kell le-felhúzogatni.

Legyen precíziós szereléshez kifejlesztett, átszúrás elleni védelemmel, szakadás- és kopásállósággal rendelkező vagy folyékony védőkesztyű, ne felejtsen el gondoskodni a feladattípusnak megfelelő védelemről! Válassza ki a megfelelő védőfelszerelést webáruházunk kínálatából!